Fono.fi - Äänitetietokanta

Fono.fi 2007–2025

Vuonna 2007 julkaistu Fono.fi toimii asiakaskäytössä toistaiseksi, mutta palvelun teknisen elinkaaren päättymisen vuoksi Fono.fi suljetaan vuoden 2025 aikana. Tallennettu Fono.fi-data saataneen myöhemmin käyttöön uudessa näkymässä. Yle Arkisto päätti metatietojen tallennuksen Fono-tietokantaan 14.1.2022. Tästä syystä uutta ja takautuvaa metatietoa ei ole sen jälkeen tullut Fono.fi-palveluun.

Suomeksi På svenska
  • Esittely
  • Opastus
  • Palaute

Kappaleen tiedot

When David heard that Absalom was slain (K: Kun Daavid kuuli, että Absalom oli lyöty kuoliaaksi) 6-ääninen, 2-osainen madrigaali (anthem) kuorolle a cappella. 1. When David heard. - 2. O my son Absalom.

(hae)
Äänitteen nimi:WEELKES: NINTH SERVICE AND ANTHEMS
Esittäjä(t):Christ Church Cathedral Choir (Christ Church -katedraalin kuoro, Oxford). Darlington, Stephen (kuoronjohtaja).
Tekijä(t):Weelkes, Thomas [1575-1623] (sävellys). Raamattu, 2. Samuelin kirja 18: 33 (san /mukaan).
Musiikkilaji(t): moniääninen vokaalimusiikki
taidemusiikki (kristillinen)
vanha musiikki
Lajitarkenne:
Kesto:4 min 56 s
Esityskieli:englanti
Aihe/kulttuuri:
Tallennusvuosi:1988
Äänitysmaa:Englanti (ja Kanaalin ym. saaret; Iso-Britannian valtiollinen koodi)
Huomautukset:Esittely- ja tekstilehtinen englanniksi.
Hae kirjastoista (Frank-monihaku):
- toimii parhaiten populaarimusiikin
hauissa
Hae  

 

 

Musiikkikirjastot.fi - musiikkikirjastojen verkkopalvelut