Fono.fi - Äänitetietokanta

Fono.fi 2007–2025

Vuonna 2007 julkaistu Fono.fi toimii asiakaskäytössä toistaiseksi, mutta palvelun teknisen elinkaaren päättymisen vuoksi Fono.fi suljetaan vuoden 2025 aikana. Tallennettu Fono.fi-data saataneen myöhemmin käyttöön uudessa näkymässä. Yle Arkisto päätti metatietojen tallennuksen Fono-tietokantaan 14.1.2022. Tästä syystä uutta ja takautuvaa metatietoa ei ole sen jälkeen tullut Fono.fi-palveluun.

Suomeksi På svenska
  • Esittely
  • Opastus
  • Palaute

Äänitteen tiedot

CASALS FESTIVAL

Esittäjä(t): Casals, Pablo (johtaja, sello). Istomin, Eugene (piano). Prades Festival Orchestra, The (Pradesin festivaaliorkesteri) (orkesteri).
Tekijä(t):
Kappaleet: A01 - Sant Marti del Canigo sardana del l'exili.
B01 - Cant dels ocells, El (tässä: Cant del ocells) (Lintujen laulu) sellolle ja pianolle /tässä sellolle ja ORKESTERILLE /S/.
B02 - Siete canciones populares espanolas (Seitsemän espanjalaista kansanlaulua) sarja mezzosopraanolle ja pianolle: Nana /tässä SELLOLLE ja pianolle /S/.
Kokonaiskesto:9 min 0 sec
Musiikkilaji: TAIDEMUSIIKKI, KANSANMUSIIKKI
Äänitetyyppi:Vinyylilevy: 45 rpm
Julkaisija:Philips
Julkaisuvuosi:195?
Uusintajulkaisuvuosi:
Kaupallinen tunnus:Philips ABE 10004
Huomautukset:Sant Marti del Canigo, sardana del l'exili. El Cant dels ocells (tässä: Cant del ocells) (Lintujen laulu) sellolle ja pianolle /tässä sellolle ja orkesterille/. Siete canciones populares espanolas (Seitsemän espanjalaista kansanlaulua) sarja mezzosopraanolle ja pianolle: Nana /tässä sellolle ja pianolle/.
Hae kirjastoista (Frank-monihaku):
- toimii parhaiten populaarimusiikin
hauissa
Hae    

 

 

Musiikkikirjastot.fi - musiikkikirjastojen verkkopalvelut